Data publikacji w serwisie:

Dlaczego warto wybrać Wydział Biologii UAM?

Wydział Biologii UAM to kolejny wydział Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który chcemy szerzej przedstawić kandydatom na studia.

Wydział Biologii UAM od lat cieszy się opinią jednego z najlepszych wydziałów przyrodniczych w Polsce. Wśród osiągnięć można wymienić przyznanie  I miejsca dla kierunków Biologia (2019) i Ochrona Środowiska (2020) - w Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy, certyfikatu Uczelnia Liderów (2019 i 2020), uzyskanie kategorii A+ w ocenie działalności naukowej i badawczo-rozwojowej jednostek naukowych przeprowadzonej przez MNiSW. Wydział uzyskał również tytuł najlepszej jednostki naukowej w Polsce w kategorii „Life and Earth Sciences” według CWTS Leiden Ranking oraz certyfikaty: „Studia z Przyszłością”, "Laur Europejski". Otrzymał także certyfikat nadzwyczajny „Lider Jakości Kształcenia” za wybitne osiągnięcia w umiędzynarodawianiu studiów oraz dla kierunków  odpowiadających na potrzeby rynku pracy. Ponadto wraz z poznańskim Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN Wydział Biologii uzyskał prestiżowy tytuł Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego KNOW. Tytuł nadawany jest instytucjom naukowym prowadzącym badania na najwyższym poziomie.

Wiele możliwości rozwoju dla studentów

Studenci Wydziału mogą brać udział w projektach badawczych w ramach prac licencjackich i magisterskich, jak również angażować się w działania licznych sekcji Koła Naukowego Przyrodników, które dają studentom możliwość rozwijania własnej aktywności naukowej. Ponadto w ramach programu ERASMUS+ mogą kształcić się na 92 uniwersytetach z całej Europy.

Wydział proponuje studentom również możliwość pracy indywidualnej z pracownikami naukowymi. Wśród zatrudnionych na Wydziale naukowców jest ponad 50 wyszkolonych tutorów, którzy prowadzą program tutoringowy - KRAB, czyli Kierowanie Rozwojem Aktywności Badawczej. W roku 2019 Wydział Biologii UAM uzyskał akredytację tutorską potwierdzającą wysoki poziom prowadzonych tutoriali.

Wydarzenia popularno-naukowe dla każdego

Poza aktywnością naukową i dydaktyczną Wydział organizuje także wiele ciekawych wydarzeń popularnonaukowych, które dostępne są dla wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski – wykłady, spotkania, kluby, Noc Naukowców, Noc Biologów, Festiwal Nauki i Sztuki, Dzień Fascynacji Roślinami i Dni Akademickie. Na szczególną uwagę zasługuje Noc Biologów, która jest wydarzeniem cyklicznym, w 2021 roku odbyła się już 10 edycja. Pomysł zorganizowania otwartych spotkań dla społeczności miasta i regionu zrodził się na Wydziale Biologii UAM i został przedstawiony na Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich. Inicjatywa została przyjęta entuzjastycznie i od 2012 roku "Noc Biologów" odbywa się w styczniu, w licznych polskich Uniwersytetach, PAN oraz Ogrodach Botanicznych.

Oferta Wydziału

W ofercie Wydziału znajduje się szeroka gama kierunków z obszaru nauk biologicznych na studiach I i II stopnia: biologia, nauczanie biologii i przyrody, biologia i zdrowie człowieka, biotechnologia, bioinformatyka i ochrona środowiska. Wydział proponuje także studia prowadzone wyłącznie na II stopniu- są to: neurobiologia (studia interdyscyplinarne prowadzone wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym, Uniwersytetem Medycznym i AWF), ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna (współprowadzone z Uniwersytetem Przyrodniczym), a także kierunki prowadzone w języku angielskim: Biotechnology i Environmental Protection.

Zobacz kierunki!

Siedziba znajduje się w nowoczesnym, świetnie wyposażonym budynku na Kampusie Morasko, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6, 61-614 Poznań.

Zachęcamy do odwiedzenia strony wydziałowej oraz do obserwowania profilu na FB.