Data publikacji w serwisie:

Rekrutacja 2023: nasza oferta jest różnorodna

Do 11 lipca możesz aplikować na UAM! To ostatni dzień, aby założyć konto w SIR, zapisać się na kierunek oraz wykonać pozostałe kroki. Przypominamy, że kandydaci na UAM mają wiele możliwości wyboru!

W ofercie edukacyjnej uczelni znajduje się ponad 200 kierunków i specjalności. To bardzo różnorodna oferta. Proponowane kierunki studiów to propozycje z 20 poznańskich wydziałów oraz 4 filii zamiejscowych. Wymarzone i przyszłościowe kierunki znajdą więc dla siebie humaniści, społecznicy, przyrodnicy, ale także umysły ścisłe i dusze artystyczne.

Kierunki społeczne na UAM

W statystykach dostrzegamy już, że lubiana przez kandydatów psychologia króluje także w tej rekrutacji. Zachęcamy jednak do zapoznania się także z innymi ofertami kierunków społecznych. Oferuje je kilka wydziałów, ale tym razem chcemy poznać Cię z propozycjami takimi jak: kognitywistyka, praca socjalna i socjologia. Informacje o tych kierunkach znajdziesz tutaj.

Lubisz nauki ścisłe?

Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie informacje o matematyce i informatyce oraz aplikacji internetu rzeczy. W kolejnych postach przyjrzymy się chemii i fizyce. Zobacz pierwsze propozycje kierunków ścisłych.

Oferta dla przyrodników

To wiele propozycji stworzonych przez kilka wydziałów. Jednym z nich jest Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych. Stworzył on kompleksową ofertę nauk o Ziemi. Programy zajęć ułożono tak, aby obok kompetencji przyrodniczych wyposażyć Cię w dodatkowe umiejętności. Przekonaj się, odwiedzając nasz blog.

A po zajęciach chodziliśmy na koła naukowe

UAM stwarza możliwość poszerzania wiedzy i rozwijania pasji naukowych w praktyce dzięki organizowanym obozom wyjazdowym, szkołom letnim, konferencjom, warsztatom oraz dofinansowaniom programów. Studenci mogą ubiegać się o granty na prowadzenie badań, które  będą wykonywać w nowoczesnych pracowniach i laboratoriach. Dzięki licznym umowom partnerskim mogą uczestniczyć w wymianie studenckiej i kształcić się w zagranicznych ośrodkach akademickich.

Koła naukowe i organizacje studenckie — link do szczegółowych informacji.