Data publikacji w serwisie:

Rekrutacja UAM: dowiedz się, jak korzystać z SIR

Rekrutacja na studia startuje na UAM 1 czerwca. Od tego dnia możecie zapisać się na wymarzone studia. Tymczasem przypominamy o kilku zasadach związanych z rekrutacją. Cały proces rekrutacji odbywa się online. Wszystkie działania wykonujecie korzystając z Systemu Internetowej Rekrutacji (SIR).

Konto w SIR możecie utworzyć 1 czerwca. Jest ono niezbędna, aby brać udział w rekrutacji na UAM. Zachęcamy Was do zapoznania się z Systemem Internetowej Rekrutacji już teraz. Dlaczego? Umieściliśmy tam opisy poszczególnych kierunków oraz informacje o kompetencjach absolwenta i perspektywach na przyszłość. Możecie też zweryfikować w SIR zasady przeliczania wyników na świadectwie dojrzałości. Przypominamy, że oferujemy  aż 204 kierunki i specjalności. Warto się zapoznać z ofertą uczelni już dziś.

System Internetowej Rekrutacji znajdziecie pod adresem rekrutacja.uam.edu.pl. Po założeniu konta otrzymacie możliwość wybrania kierunku (czasem nabór odbywa się na specjalność), wniesienia opłaty oraz wpisania wyników matury. Za pośrednictwem SIR otrzymacie także informacje o zakwalifikowaniu na studia. Jak korzystać z serwisu?

Przygotowaliśmy tutorial dla kandydatów na studia: