Data publikacji w serwisie:

Spotkanie Adaptacyjne dla studentów I roku z niepełnosprawnościami

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM "Ad Astra" oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami serdecznie zapraszają na Spotkanie Adaptacyjne dla studentów pierwszego roku z niepełnosprawnościami. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-28 września 2023 r. w Poznaniu.

Podczas tej niezapomnianej przygody będziecie mieli okazję spotkać się z władzami uczelni oraz pracownikami, którzy przedstawią Wam strukturę, cele oraz działania podejmowane na rzecz studentów z niepełnosprawnościami, w spektrum autyzmu, z ADHD i innymi trudnościami. Dowiecie się, jakie programy i wsparcie są dostępne dla studentów z różnymi potrzebami. Pracownicy wspierający osoby z niepełnosprawnościami opowiedzą o różnorodnych środkach i udogodnieniach, które uczelnia oferuje, aby umożliwić wszystkim studentom dostęp do edukacji i zapewnić im komfortowe środowisko nauki.

Spotkanie z członkami Zrzeszenia "Ad Astra" to doskonała okazja do pozyskania praktycznych wskazówek od doświadczonych studentów, którzy już przeszli przez proces adaptacji na uczelni. Ich doświadczenia i rady z pewnością pomogą Wam przetrwać pierwsze chwile na uczelni z większą pewnością siebie. Nie zabraknie czasu na integrację, aby poznać innych studentów, nawiązać przyjaźnie i zbudować wartościowe relacje.

Chętnych zapraszamy również na wspólne zwiedzanie miasta. Będzie to idealna okazja, by zapoznać się z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Mamy nadzieję, że ta przygoda przyniesie Wam mnóstwo wspaniałych wspomnień i pozwoli zyskać nowe doświadczenia, które będą miały pozytywny wpływ na Waszą edukację i rozwój osobisty!

Szczegółowy harmonogram spotkania prześlemy oddzielnym mailem po zakwalifikowaniu do udziału w wydarzeniu.

Koszt uczestnictwa: 30 zł (numer konta zostanie przekazany mailem po zakwalifikowaniu do udziału w wydarzeniu)

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie w Poznaniu (w tym pokoje przystosowane) w czasie trwania całego spotkania (zakwaterowanie w poniedziałek 25 września od godz. 17:00),
  • pełne wyżywienie,
  • udział w spotkaniach informacyjnych z pracownikami Uniwersytetu,
  • pomoc studentów ze Zrzeszenia „Ad Astra” w poruszaniu się po mieście,
  • ubezpieczenie NNW,
  • dodatkowe atrakcje w trakcie trwania wydarzenia.

Zgłoszenia poprzez formularz: https://forms.office.com/e/VJUCaXj525

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:

Dominika Hoft
Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami
dominika.hoft@amu.edu.pl
tel. 61 829 12 10

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM "Ad Astra"
e-mail: ad-astra@amu.edu.pl
Facebook: https://www.facebook.com/adastraUAM

Ilość miejsc ograniczona!
Decyduje kolejność zgłoszeń.