Data publikacji w serwisie:

Rekrutacja na kierunek Informatyka AI Tech UAM

Trwa rekrutacja na studia magisterskie. Możesz zapisać się na kierunke: Informatyka Al Tech. To wyjatkowy kierunek oferowany na studiach II stopnia, a nauka trwa trzy semestry.

Studia oferowane przez Wydział Matematyki i Informatyki to wyjątkowa propozycja, ponieważ powstała w ramach Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (Al Tech). Konsorcjum Al Tech tworzy pięć wiodących uczelni prowadzących kształcenie na kierunku informatyka. Kandydaci na studia II stopnia mogą wybrać jedną z dwóch specjalności kierunku, który prowadzony jest zgodnie z najnowszymi trendami technologii cyfrowych. Specjalności to: Sztuczna Inteligencja oraz Cyberbezpieczeństwo.

Jako uczestnik Akademii będziesz mógł wziąć udział w krajowych i zagranicznych wizytach studyjnych, w ośrodkach światowych liderów branży Informatycznej. Projekt zakłada możliwość skorzystania aż z 77 staży i krajowych wyjazdów studyjnych – w tym wyjazd do Doliny Krzemowej i wizyta w siedzibach liderów w branży IT: Google, NVidia, Intel; 35 staży zagranicznych i 2 szkół letnich dla studentów. W ramach projektu weźmiesz także udział w certyfikowanych zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli firm takich jak GlaxoSmithKline, Microsoft czy Allegro. Będziesz miał możliwość pozyskania certyfikatów np. Akademii Cisco czy kursów Coursera. Możesz również podjąć naukę na studiach niestacjonarnych, gdzie specjalności nie są oferowane.

Rekrutacja na studia magisterskie rozpoczyna się w lutym 2021, a studia w marcu 2021. Chcesz dowiedzieć się więcej o kierunku, programie kształcenia i zasadach rekrutacji?  Odwiedź stronę kierunku.

Zachęcamy również do obejrzenia relacji ze spotkania, podczas którego przedstawiono informacje o studiach oraz odpowiadano na pytania zainteresowanych.

Obejrzyj relację i poznaj zalety kierunku Informatyka AI Tech UAM.