Data publikacji w serwisie:

Te jednostki przygotowały dla Ciebie ofertę studiów

Maj i czerwiec to intensywne miesiące dla kandydatów na studia. W końcu podejmują ważne decyzje, które wpłyną na ich dalsze życie. Mowa nie tylko o wyborze kierunku, ale też uczelni i miasta, w którym zdecydują się studiować. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajmuje najwyższe miejsce w rankingu Perspektyw wśród poznańskich uczelni.

Dlaczego warto wybrać Poznań? To miasto z bardzo niskim odsetkiem bezrobocia. Dane za marzec 2022 (źródło: Urząd Statystyczny w Poznaniu) pokazują, że stopa bezrobocia w aglomeracji poznańskiej wynosiła 1,5 %, a przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw sięga 7 941,97 zł.

Dlaczego warto postawić na UAM? Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to 20 wydziałów i 4 filie zamiejscowe. Każdy wydział oferuje co najmniej kilka kierunków. Często w trakcie studiów studenci wybierają także specjalności. Oferta edukacyjna przygotowana przez tak wyspecjalizowane jednostki jest nie tylko zróżnicowana, ale też profesjonalna.

Każdy z wydziałów specjalizuje się w konkretnej dziedzinie nauki, a zatrudnieni naukowcy i dydaktycy poświęcają swoje życie zawodowe na rozwijanie kompetencji w określonej specjalizacji. Trafiasz więc do sal wykładowych i nowoczesnych dobrze wyposażonych laboratoriów na zajęcia prowadzone przez ekspertów. Otrzymujesz wiedzę, a przede wszystkim zdobywasz kompetencje, którymi zaimponujesz przyszłym pracodawcom. Brzmi dobrze? Pora lepiej poznać wydziały UAM!

Aby to zrobić, wystarczy pobrać przygotowany specjalnie dla Ciebie przewodnik:

Poznaj Wydziały UAM | Przewodnik po wydziałach i filiach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (.pdf)