Tłumy przyszłych studentów pojawiły się na Dniu Kandydata na UAM

- Dzisiaj jest dzień, w którym być może przybliżycie się do wyboru przyszłego kierunku studiów. Kierujcie się pasją i zainteresowaniami, ale także racjonalną analizą waszych aspiracji życiowych oraz możliwości kariery społeczno-zawodowej - mówił Prorektor UAM prof. Zbyszko Melosik, otwierając Dzień Kandydata na UAM. - Oferta Uniwersytetu, który jest w absolutnej czołówce akademickiej w Polsce, jest bardzo bogata. A dzisiaj będziecie mogli ją porównać - dodał prof. Zbyszko Melosik.

W budynku Collegium Chemicum na Kampusie Morasko swoją ofertę prezentowały młodym ludziom wszystkie wydziały Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzeniu towarzyszyły wykłady, pokazy, a także niezliczone rozmowy, które miały pomóc w wyborze przyszłej, naukowej drogi.
Był to kolejny Dzień Kandydata na UAM. Po odsłonach online, wydarzenie wróciło w tym roku do wersji stacjonarnej.

Fot. Martyna Płaczek, Przemysław Stanula

Przemysław Stanula