Trwa rekrutacja na studia. Co trzeba wiedzieć?

Od 1 czerwca trwa rekrutacja na studia. Uruchomienie Systemu Internetowej Rekrutacji odbyło się w zwyczajowym terminie, ale cały proces rekrutacji został wydłużony. Dla Was - kandydatów na studia oznacza to więcej czasu. Musicie jednak pamiętać o nieprzekraczalnych terminach. W tym roku są to zupełnie nowe daty.

18 sierpnia to istotna data w kalendarzu kandydata

Od 1 czerwca kandydaci zainteresowani studiami na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mogą rejestrować się w Systemie Internetowej Rekrutacji.

Po założeniu indywidualnego konta możesz także wybrać i zapisać się na studia. Na założenie konta w SIR i zapisanie się na kierunek masz czas aż do 18 sierpnia. Warto pamiętać, że możesz zapisać się na dowolną liczbę kierunków. Obok zapisu konieczne jest wniesienie opłaty rekrutacyjnej. Czas na to jest także  do 18 sierpnia.

21 sierpnia rozwieje Wasze wątpliwości

Wiemy, że wszyscy kandydaci z niecierpliwością oczekują na wyniki rekrutacji. Mamy dla Was dobre wieści. Poznacie je 3 dni po zamknięciu kluczowych etapów rekrutacji. Na Waszych kontach w Systemie Internetowej Rekrutacji informacje o zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia pojawią się 21 sierpnia.

Informacje na koncie w SIR to jeszcze nie koniec rekrutacji na studia. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia muszą dostarczyć dokumenty. Przypominamy, że w tym roku należy wgrać pdf dokumentów. W tym roku zmieniło się sporo, zebraliśmy te informacje w jednym miejscu.

Co nowego w ofercie?

Wiemy, że proces rekrutacji znacznie się wydłużył, a sytuacja jest nadzwyczajna. Wiemy jednak, że nie będzie to dla Was czas stracony, ponieważ będziecie mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną UAM. Wiecie, że oferujemy prawie 300 kierunków i specjalności prowadzonych przez ponad 20 wydziałów? Z myślą o Was przygotowaliśmy szczegółowe opisy kierunków, które znajdziecie na naszej stronie w zakładce Kierunki studiów.

Podczas rekrutacji 2020/2021 uruchomione zostaną nowe kierunki studiów:

1. European Legal Studies – profil ogólnoakademicki – studia pierwszego stopnia prowadzone w języku angielskim,
  2. Filologia angielsko-celtycka* – profil ogólnoakademicki – studia pierwszego stopnia,
  3. Filologia koreańska* – profil ogólnoakademicki – studia pierwszego i drugiego stopnia,
  4. Filologie regionów – profil ogólnoakademicki – studia pierwszego i drugiego stopnia,
  5. Filologia skandynawska – profil ogólnoakademicki – studia pierwszego i drugiego stopnia,
  6. Japonistyka* – profil ogólnoakademicki – studia pierwszego i drugiego stopnia,
  7. Liberal Arts and Sciences – profil ogólnoakademicki – studia pierwszego stopnia,
  8. Sinologia* – profil ogólnoakademicki – studia pierwszego i drugiego stopnia,
  9. Studia niderlandystyczne* – profil ogólnoakademicki – studia pierwszego i drugiego stopnia,
  10. Sztuka pisania – profil ogólnoakademicki – studia drugiego stopnia,
  11. Tłumaczenie ustne – profil ogólnoakademicki – studia drugiego stopnia.

*kierunki były dotychczas realizowane jako specjalności na kierunku filologia