Data publikacji w serwisie:

Trzymaj formę - znajdź swoją dyscyplinę

Uprawianie sportu sprawia Ci przyjemność? Amatorsko trenujesz i chcesz doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonego trenera? A może sport był dla Ciebie sporadyczną atrakcją i zbytecznym wysiłkiem, ale chcesz to zmienić? W trakcie studiów na UAM możesz zadbać o swoją kondycję.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dysponuje świetnie wyposażonym kompleksem sportowym. Obiekty administrowane przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM są do dyspozycji studentów w trakcie zajęć wychowania fizycznego, ale także w ramach treningów sportowych.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM to sieć nowoczesnych i świetnie wyposażonych obiektów sportowych, wysoko wykwalifikowana kadra trenerska oraz szeroka gama oferowanych dyscyplin.

Zajęcia wychowania fizycznego

W ramach zajęć wf-u studenci mogą uprawiać kilkanaście dyscyplin sportowych, np.: aqua aerobik, body control, joga, zajęcia ogólnorozwojowe, taniec, szermierka, futsal czy nurkowanie.

Sekcje sportowe

Jeśli zajęcia w ramach studiów to dla Ciebie za mało - mamy dobrą wiadomość. Studium prowadzi 30 sekcji sportowych. Na stronie SWFiS UAM znajdziecie szczegółowe opisy każdej z nich oraz informacje o treningach. Prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerów. Dzięki udziałowi w treningach sekcji nie tylko zadbasz o kondycję, ale także uzyskasz szansę na udział w akademickich mistrzostwach. Jeśli więc chcesz trenować aerobik sportowy, judo, jeździectwo, szermierkę, piłkę nożną, ręczną lub inne dyscypliny sportowe - poznaj ofertę studium.

Możesz też wybrać jedną z czterech sekcji wyczynowych: szermierka, triathlon, futsal kobiet lub brazylijskie jiu-jitsu.

Działają także sekcje, które oferują zajęcia dla studentów z niepełnosprawnościami - dowiedz się więcej.

Obiekty sportowe

Obiekty oddane do dyspozycji studentów to:

  • stadion lekkoatletyczny
  • korty tenisowe
  • hala sportowa
  • pływalnia
  • sale sportowe

O ich lokalizacji, wyposażeniu oraz możliwości korzystania dowiesz się ze specjalnej zakładki.