Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w prestiżowym rankingu Times Higher Education World University Rankings 2019

W jednym z najważniejszych rankingów światowych uczelni – Times Higher Education World University Rankings Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się w gronie 1258 notowanych uczelni tj. najlepszych uniwersytetów z ponad 80 krajów. Tym samym zajął 3 miejsce w Polsce, wśród uwzględnionych polskich uczelni.

Tegoroczna edycja rankingu obejmuje mniej niż 5% wszystkich instytucji szkolnictwa wyższego na świecie. W czołówce znalazły się uniwersytety z Wielkiej Brytanii: Oxford University i Cambridge University (odpowiednio 1 i 2 miejsce). Trzecią pozycję zajął amerykański Stanford University.

UAM jako jedna z dwóch polskich uczelni (wspólnie z UJ) utrzymał swoją pozycję, ponadto na poziomie poszczególnych obszarów oceny podniósł swoje notowania.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings