Data publikacji w serwisie:

Zobacz, co oferuje Wydział Fizyki

Wydział Fizyki to jeden z wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który chcemy szerzej przedstawić kandydatom na studia.

Wydział Fizyki UAM jest dużą jednostką badawczo-dydaktyczną, która łączy aktywność naukową z dydaktyczną, zaopatrując studentów w wiedzę i umiejętności potrzebne na rynku zaawansowanych technologii. W laboratoriach wyposażonych w unikatową aparaturę prowadzone są zarówno badania podstawowe z zakresu fizyki ciała stałego, układów mezoskopowych, materii miękkiej, biofizyki, fizyki medycznej, optyki atomowej i kwantowej czy informatyki kwantowej, jak i badania o charakterze aplikacyjnym w dziedzinach takich jak Akustyka, Optometria i Internet Rzeczy.

Siedziba wydziału znajduje się na Kampusie Morasko, Uniwersytetu Poznańskiego 2, 61-614 Poznań.

Wydział organizuje także wiele ciekawych wydarzeń naukowych i popularno-naukowych: wykłady, spotkania, pokazy. Jeśli chcesz lepiej poznać wydział, warto skorzystać z cyklu spotkań z naukowcami, którzy prowadzą wykłady otwarte poruszając różnorodne, ciekawe tematy. Więcej o cyklicznych wykładach dowiesz się stąd.

Naukowcy, którzy dzielą się swoją wiedzą ze studentami, są także autorami licznych publikacji, książek a nawet bajek o Fizyce. Jednymi z ostatnich tytułów są książki „Quantum versus Classical Mechanics and Integrability Problems” oraz „Podróże Królewny Alfy. Od atomu po Słońce”.

Pasjonaci fizyki mogą także skorzystać z kursów olimpijskich prowadzonych przez wykładowców z Wydziału Fizyki.

Oferta Wydziału Fizyki obejmuje także zajęcia w Obserwatorium Astronomicznym UAM. Z obserwatorium korzystają studenci astronomii, ale organizowane są tam także wydarzenia popularnonaukowe. O możliwości obejrzenia pokazu nieba z okazji występowania zjawisk astronomicznych przeczytasz tutaj.

Oferta Wydziału

Wydział Fizyki oferuje następujące kierunki studiów: Fizyka, Astronomia, Akustyka, Biofizyka, Fizyka medyczna, Optyka okularowa i optometria, Optometria, Technologie komputerowe, Aplikacje Internetu Rzeczy, Reżyseria dźwięku oraz jedyny w Polsce kierunek Informatyka kwantowa.

Dzięki fakultetom pedagogicznym studenci mogą zdobyć kwalifikacje nauczycielskie, a współpraca z innymi ośrodkami naukowymi, poznańskimi klinikami, zakładami usługowymi i rozgłośniami pozwala na odbycie praktyk studenckich, ciekawych staży i zdobycie doświadczenia zawodowego.

Zobacz kierunki!

Zachęcamy do odwiedzenia strony wydziałowej oraz do obserwowania profilu na FB.