Data publikacji w serwisie:

10-letni ślad

Jubileusz 10-lecia świętuje studenckie Radio Meteor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które nadaje w internecie.

Radiostacja rozpoczęła działalność 13 lutego 2012 roku, początkowo redakcja mieściła się na terenie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, z którym do dziś współpracuje. Teraz nadaje z Wydziału Fizyki, przy ulicy Uniwersytetu Poznańskiego 2, wkrótce swoją redakcję i studia będzie mieć w nowym akademiku na Morasku.

W ramówce Meteora słuchacze znajdą zarówno audycje autorskie, jak i programy muzyczne, sportowe i kulturalne oraz Studencki Magazyn Miejski, którego twórcy sprawdzają “co w studenckiej trawie piszczy”. W Radiu powstaje także Poznańska Kolejka Przebojów, czyli zestawienie najlepszych piosenek młodych kapel, przygotowywane na podstawie głosów słuchaczy.

Działalność Radia została doceniona na festiwalu Transatlantyk 2015, podczas którego na Placu Wolności w Poznaniu emitowano słuchowisko stworzone przez radiostację. W 2019 roku Meteor wygrał plebiscyt ProJuvenes w kategorii najlepsze medium studenckie w Polsce.

Meteor to świecący ślad, jaki zostawia po sobie meteoroid poruszający się w atmosferze ziemskiej. Radio Meteor przez 10 lat swojej działalności pozostawiło trwały ślad nie tylko w Uniwersytecie, ale także w życiu tych, którzy stawiali tam pierwsze kroki jako dziennikarze. Byli twórcy Meteora wspominają o tym w jubileuszowych rozmowach publikowanych na profilu Radia na Facebooku: https://www.facebook.com/radiometeor.uam

Radia Meteor można posłuchać na stronie https://meteor.amu.edu.pl/player/

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

4048