15 lat WNPiD

15-lecie świętował Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Jednostka powstała w 2008 roku w wyniku przekształcenia Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Wydział prowadzi studia na 7 kierunkach: politologii, stosunkach międzynarodowych, dziennikarstwie i komunikacji społecznej, bezpieczeństwie narodowym, zarządzaniu państwem, a także nowych mediach w komunikacji i produkcji audiowizualnej (studia II stopnia). 3 kierunki na studiach magisterskich prowadzone są w języku angielskim: stosunki międzynarodowe, zarządzanie państwem oraz Journalism and Social Communication. Każdy z kierunków w ramach programu studiów realizuje szereg specjalizacji do wyboru, łącznie blisko 40. Ponadto w ofercie dydaktycznej wydziału znajdują się studia podyplomowe i kursy.

Fot. Studencka Agencja Fotograficzna WNPiD UAM

Agnieszka Książkiewicz