Data publikacji w serwisie:

Już 30 września odbędzie się Noc Naukowców!

30 września 2022 roku o godzinie 16:00, w całej Europie wystartuje kolejna edycja Nocy Naukowców. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza po raz kolejny włącza się współtworząc wydarzenie.

Zapraszamy na wykłady, warsztaty, prezentacje, wycieczki, pokazy itp. Wszystkie łączyć będzie wspólne przesłanie, które w tym roku przyświeca krajom biorącym udział w Nocy Naukowców, czyli Zielony Ład. Mając to na uwadze, naukowcy i studenci UAM, będą chcieli zwrócić uwagę uczestników wydarzenia na problemy związane z  ochroną środowiska czy klimatu. Dzięki temu wszyscy będą mogli przekonać się, że podejście proklimatyczne może być prezentowane przez wszystkie dziedziny nauki.

Program wydarzenia znajduje się w załączniku.

Równolegle do wydarzeń stacjonarnych odbędzie się transmisja na kanale YT Noc Naukowców: https://www.youtube.com/watch?v=qG_Tt5Y1l3s

Podczas transmisji naukowcy ze wszystkich instytucji biorących udział w tegorocznym wydarzeniu będą opowiadać o tematach związanych z trendami eko w nauce i nie tylko. Wśród gości znajdą się m.in.: prof. Mariusz Lamentowicz z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, który opowie o globalnym ociepleniu i odtwarzaniu torfowisk, oraz dr hab. Szymon Konwerski z Wydziału Biologii, który przedstawi rolę owadów w ekosystemie. Studio NN „live” wystartuje o godz. 16:00.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
NN_program-UAM1.pdf 29.09.2022 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF NN_program-UAM1.pdf(1.0 MB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048