Anna Rutz powołana na pełnomocniczkę Ministra Nauki

Minister nauki Dariusz Wieczorek powołał sześciu nowych pełnomocników. Wśród nich znalazła się Anna Rutz, Pełnomocniczka ds. studentów z niepełnosprawnościami UAM, kierowniczka Biura Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM.

Zarządzenia w sprawie ustanowienia nowych pełnomocników wydano 6 marca. Pełnomocniczką Ministra Nauki ds. zwiększania dostępności kształcenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami została Anna Rutz.

Do zadań Pełnomocniczki należeć będzie: wspieranie uczelni w działaniach na rzecz zwiększania dostępności kształcenia dla osób z niepełnosprawnościami, reprezentowanie ministra nauki w zakresie tych działań, opracowywanie opinii dotyczących rozwiązań służących eliminowaniu barier w dostępie do kształcenia w uczelniach oraz rekomendacji w zakresie tych rozwiązań.

Fot. Adrian Wykrota