Biologia po zmroku

„Szczepionki - dobro czy zło w strzykawce?”, „Biomonitoring - małże jako wskaźniki zanieczyszczenia wody” czy „Szkielet - i co dalej?” to tylko niektóre z tematów podejmowanych w ramach Nocy Biologów na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wydział oraz Ogród Botaniczny UAM będą jednymi z wielu miejsc w Poznaniu i w całej Polsce, gdzie w piątek, 11 stycznia odbędzie się to wydarzenie.

To właśnie na Wydziale Biologii UAM narodziła się idea Nocy Biologów, która odbyła się po raz pierwszy w 2012 roku. Tym razem już po raz ósmy dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem życia „wyjdzie z ukrycia”, by w jasny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami. Postarają się zmierzyć z dość powszechnym przekonaniem, że zima jest tą porą roku, w której życie zamiera.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: http://nocbiologow.pl

Agnieszka Książkiewicz