Chcesz studiować na UAM? Pogadajmy!

„Porozmawiajmy o studiach” to cykl spotkań z kandydatami, którzy myślą o studiowaniu w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Najbliższe odbędzie się 14 kwietnia w Welcome Center UAM przy ul. Święty Marcin.

Akcja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom większości kandydatów na studia. Podczas swobodnych rozmów można zdobyć wszystkie przydatne informacje a propos rekrutacji na UAM, ale też wskazówki dla osób poszukujących uczelni dla siebie.

Uczestnicy najczęściej pytają o przedmioty, które powinni zdawać na maturze, a także o sposób interpretowania wymagań rekrutacyjnych i sposób przeliczania punktów. Interesują się też systemem wsparcia studenta, w szczególności procedurą uzyskania miejsca w akademiku. W spotkaniach do tej pory przeważali kandydaci, którzy dopiero szukali informacji o UAM - nie są jeszcze w gronie zdecydowanych. Przyjechali do Poznania z lubuskiego, zachodniopomorskiego i drugiego końca Wielkopolski.

W kolejnych odsłonach inicjatywy “Porozmawiajmy o studiach” kandydaci będą mogli spotkać się ze studentami UAM reprezentującymi: Wydział Prawa i Administracji, Wydział Neofilologii, Wydział Biologii oraz Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej. Wybór kierunków nie jest przypadkowy – to właśnie tych jednostek dotyczy najwięcej pytań kandydatów.

14 kwietnia uczestnicy wysłuchają relacji Katarzyny Paździorko, studentki prawa. 28 kwietnia Barbara Krzyżanowska odpowie na pytania dotyczące Wydziału Neofilologii, szczególnie skandynawistyki. 16 maja w Welcome Center zagości Mirela Król z Wydziału Biologii, która opowie o biotechnologii. Także tego dnia, Kornelia Starczewska opowie o Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych i Społecznych.

30 maja o Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej będzie można porozmawiać z Oliwią Filip, która studiuje filologię polską. 16 czerwca zapraszamy natomiast na spotkanie z Natalią Przewoźniak, która opowie o prawie i filologii hiszpańskiej. Zdradzi też, jak skutecznie łączyć studia na więcej niż jednym kierunku.

Aby zapisać się na spotkanie należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/szkoly/porozmawiajmy-o-studiach.-na-uam

Agnieszka Książkiewicz