Data publikacji w serwisie:

Delegacja z University of North Carolina w UAM

5 października prorektor UAM ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. Ryszard Naskręcki przyjął gości z North Carolina State University. W skład delegacji weszły: Julia Kisner Law (Associate Director, Office of Global Engagement) i Maura McCarthy (International Programs Coordinator, Office of Global Engagement).

Celem spotkania było ustalenie szczegółów organizacyjnych programu studiów zagranicznych dla studentów uniwersytetu stanu Karolina Północna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nie był to pierwszy kontakt NC State University z UAM. Od 1 sierpnia do 30 listopada minionego roku grupa 46 studentów z amerykańskiej uczelni przebywała już w Poznaniu. Odbywali oni zajęcia na Wydziałach: Matematyki i Informatyki, Fizyki, Chemii i Biologii. Ten pilotażowy program zakończył się dużym sukcesem, stąd zainteresowanie uniwersytetu z Karoliny Północnej jego rozwojem i kontynuacją.

W przyszłości UAM planuje rozszerzenie programu STEMed Abroad na inne amerykańskie uczelnie, m.in. Iowa State University, Georgia State University i Temple University in Philadelphia.