Data publikacji w serwisie:

Dobre notowania uniwersyteckich nauk społecznych i nauk o edukacji

Światowy ranking uczelni Times Higher Education oprócz ogólnego zestawienia najlepszych uniwersytetów na świecie, publikuje także rankingi tematyczne w wybranych obszarach.  Ostatnio opublikowane zostały rankingi w obszarach nauk społecznych, prawa, biznesu i ekonomii oraz edukacji.

Ranking Nauki Społeczne uwzględnia takie dziedziny jak Komunikacja i studia o mediach, Polityka i stosunki międzynarodowe, Socjologia czy Geografia.UAM, po raz pierwszy został odnotowany w tym zestawieniu, zajmując lokatę w przedziale 501-600 na 666 notowanych uczelni, jednocześnie wyprzedzając wszystkie polskie uczelnie, które znalazły się w zestawieniu, w tym Uniwersytet Warszawski. Podium światowe zajęły Uniwersytet w Oxfordzie, Uniwersytet Stanforda oraz MIT.

RankingEdukacjauwzględnił w tym roku 428 uczelni na świecie. UAM notowany jest w przedziale 301-400.Poza naszą uczelnią, w zestawieniu znalazł się także Uniwersytet Śląski w Katowicach (401+). Liderami są Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Harvarda oraz Uniwersytet w Berkeley w Kalifornii.

(ps)