Doktoranci spotkali się z rektorką UAM

Rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska spotkała się w piątek 7 czerwca z reprezentantami samorządu doktorantów: przewodniczącym Krajowej Reprezentacji Doktorantów (KRD) mgr inż. Michałem Klimczykiem oraz przewodniczącą Poznańskiego Porozumienia Doktorantów (PPD) - mgr inż. arch. kraj. Agatą Walczak-Górki.

Podczas spotkania poruszono kwestię pilnej potrzeby współpracy Krajowej Reprezentacji Doktorantów w ramach Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Omawiano także przygotowania do III Otwartego Posiedzenia Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów wraz Gali Nagród Środowiska Doktoranckiego ProDok2024. Gospodarzem wydarzenia będzie Poznańskie Porozumienie Doktorantów, a patronat honorowy objęło Kolegium Rektorów Miasta Poznań. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2024 roku w Poznaniu.

Wcześniej przedstawiciele samorządu doktorantów wzięli udział w panelu dyskusyjnym podczas Dni Doktoranta i Doktorantki UAM pod tytułem: "Po co Doktorantom Samorząd? Czyli o roli Samorządu w życiu społeczności doktoranckiej", który zorganizowało Poznańskie Porozumienie Doktorantów we współpracy z Samorządem Doktorantów UAM. Panel miał na celu przybliżenie idei i celów Samorządów Doktorantów na szczeblu uczelnianym, lokalnym oraz krajowym.

Przemysław Stanula