Data publikacji w serwisie:

DS Jowita

Jej Magnificencja Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska zabrała głos w sprawie dalszych losów DS Jowita i wyjaśniła, dlaczego Władze Uczelni nie mogą przychylić się do prośby o dalsze funkcjonowanie akademika.

“Doceniam symboliczną wartość tego budynku, w pełni rozumiem także argumenty studentów i zdaję sobie sprawę z problemów wynikających z niedostatecznej liczby miejsc w akademikach naszej uczelni – niestety, nie mogę przychylić się do tej prośby” - napisała Rektorka.

Jak podkreśliła prof. Bogumiła Kaniewska: “Stan techniczny budynku popularnych „Akumulatorów” budzi zastrzeżenia już od kilku lat – z decyzją o wyłączeniu go z użytku czekaliśmy jednak do czasu ukończenia domu studenckiego na Morasku. Budowa nowego akademika zbliża się do końca: trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku, przetargi na wyposażenie meblowe zostały już rozstrzygnięte, co oznacza, że nowy akademik rozpocznie funkcjonowanie jesienią 2023 roku”.

Rektorka dodała także: “Mając na uwadze, jak ważne jest to miejsce dla społeczności UAM i miasta Poznania, procedura ta zostanie poprzedzona konkursem architektonicznym na wizję zagospodarowania tej przestrzeni. Konkurs zostanie zorganizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Miasta Poznania oraz władzami Miasta. Fundusze pozyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na budowę nowego domu studenckiego”.

Pełna treść oświadczenia JMR UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej znajduje się w załączniku.

Fot. Przemysław Stanula

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
DS-Jowita.pdf 2.04.2023 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF DS-Jowita.pdf(196.0 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048