Fantastyczny UAM. Odwiedź uniwersytecką wioskę podczas Pyrkonu 2023!

W dniach 16-18 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się XXI edycja Pyrkonu – jednego z największych w Europie festiwali fantastyki. Podczas wydarzenia, w Strefie Inicjatyw Fanowskich, będzie można odwiedzić wioskę przygotowaną przez pracowników UAM. Za projektem stoją Jakub Wojtczak i Mateusz Frankiewicz jako koordynatorzy z ramienia Wydziału Historii UAM.

W Fantastycznym Uniwersytecie porozmawiacie i podyskutujecie z naukowcami z różnych dziedzin. Czekają na Was również ciekawe atrakcje!

Biblioteki Jednostek Organizacyjnych UAM przygotowały miejsce, gdzie zagracie w starożytne gry planszowe, takie jak Ludus Latrunculorum, Hnefatafl, Szachy wraz z opisem zasad, Chaturanga i Backgammon. Tuż obok znajdzie się przygotowana czytelnia z miejscem relaksu, gdzie przeczytacie artykuły naukowe, które będą inspiracją dla każdego fana fantastyki.

Zakład Kartografii i Geomatematyki na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych zaskoczy Was tym, jak wiele danych i analiz naukowcy dostarczają twórcom map w grach video.

Naukowcy z Centrum Zaawansowanych Technologii UAM ujawnią wszystkie sekrety związane z drukiem 3D, zarówno tym „plastikowym”, jak i biodrukiem!

Wydział Archeologii przygotował (re)konstrukcję bazy archeologicznej, gdzie badania obrały tajemniczy bieg wydarzeń. Dzięki temu zobaczycie, jak można kreować historię na podstawie artefaktów archeologicznych.

Reprezentanci Wydziału Historii pokażą Wam, że historia to nie tylko nauka dat na pamięć.

Odwiedź stronę festiwalu Pyrkon i zdobądź bilety na wydarzenie!