Fioletowe budynki UAM

W sobotę, 17 listopada, budynki Collegium Minus i Collegium Maius UAM zostaną podświetlone na fioletowo. W ten sposób Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu włącza się w światowe obchody Dnia Wcześniaka.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Laboratorium Marzeń. Jak informuje, problem wcześniactwa jest problemem społecznym. Statystycznie jeden na dziesięć noworodków jest wcześniakiem. Dzieci te wymagają szczególnej opieki lekarskiej, terapeutycznej, rehabilitacyjnej. Wiele z nich dogania swoich rówieśników, ale jest też i taka grupa, która swoją walkę toczy przez całe życie. Znanymi na świecie wcześniakami byli: Albert Einstein, Mark Twain, Victor Hugo, Stevie Wonder.

W Dniu Wcześniaka na całym świecie podświetlane są najbardziej znane budowle i miejsca, w tym m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, CN Tower w Toronto czy wodospad Niagara. (ak)

Fot. Przemysław Stanula