Data publikacji w serwisie:

Forum EPICUR odbędzie się online

Konsorcjum EPICUR, w którego skład wchodzi Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, organizuje w dniach 9-11 grudnia swoje pierwsze doroczne Forum online. Będzie to okazja do nawiązywania kontaktów, wymiany doświadczeń i rozwijania pomysłów wszystkich członków społeczności akademickiej konsorcjum.

Gospodarzem tegorocznego Forum jest Instytut Technologiczny w Karlsruhe (KIT). Forum ma na celu wspólną dyskusję studentów, nauczycieli, badaczy, pracowników administracyjnych i profesjonalistów na tematy poświęcone przedsiębiorczości i zrównoważonemu rozwojowi. Wśród podejmowanych tematów znajdą się m.in. “miasta jutra” czy Start-up'y,  będzie też czas na wirtualny networking. Wykład inauguracyjny wygłoszą prezydent EPICUR prof. Michel  Deneken (University of Strasbourg) oraz prof. Thomas Hirth (Karlsruher institut für technologie).

UAM jest częścią konsorcjum EPICUR od 2019 roku, w ramach unijnego projektu Uniwersytetów Europejskich. W skład konsorcjum wchodzi 8 uczelni: University of Strasbourg (lider projektu), (Francja); University of Amsterdam (Holandia); Albert‐Ludwigs‐University Freiburg (Niemcy); Karlsruher institut für technologie (Niemcy); University of Haute‐Alsace (Francja); University Bodenkultur Wien (Austria); Aristotle University of Thessaloniki (Grecja) oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uniwersytety Europejskie to ponadnarodowe sojusze instytucji szkolnictwa wyższego z całej UE, które podzielają długoterminowa strategię i promują europejskie wartości i tożsamość. Ich idea utworzenia ma na celu znaczne zwiększenie mobilności studentów i pracowników oraz wspieranie jakości, integracji i konkurencyjności europejskiego szkolnictwa wyższego.

Rejestracja na Forum możliwa jest do 3 grudnia pod adresem: https://indico.scc.kit.edu/event/2252/registrations/332

Dodatkowe informacje o wydarzeniu (m.in. program oraz sylwetki prelegentów) znajdują się na stronie: https://epicur.education/event/epicur-annual-forum

Informacje o Konsorcjum EPICUR dostępne są na stronie: http://epicur.amu.edu.pl

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048