Inauguracja XXVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki - fotorelacja

W poniedziałek, 15 kwietnia, o godzinie 12:00 w siedzibie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk odbyła się oficjalna inauguracja XXVII edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Festiwal potrwa od 15 do 20 kwietnia, a jego tematem przewodnim będzie sztuczna inteligencja. Podczas festiwalu omówione zostaną zalety oraz wady AI oraz jej wpływ na różne dziedziny nauki i sztuki.

Organizatorami PFNiS w tym roku są:

• Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu,
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu,
  • Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
  • Politechnika Poznańska,
  • Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu,
  • Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Laboratorium Wyobraźni.

Podczas inauguracji swoje przemówienia wygłosili przedstawiciele władz wszystkich uczelni i fundacji organizujących festiwal. „Fiszką” tej ceremonii zostało „podwójne pojawienie się” Prorektora UAM prof. dr. hab. Tadeusza Wallasa, który był obecny na sali fizycznie, jak i w postaci hologramu! – Kalendarz mam tak napięty, że czasami potrzebne jest rozdwojenie się – powiedział Pan Prorektor (a dokładniej jego cyfrowa kopia).

Warto zaznaczyć, iż po raz pierwszy od wielu lat wśród organizatorów PFNiS znalazła się także Politechnika Poznańska. Rektor prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski wyraził z tego powodu w swoim wystąpieniu duży zaszczyt.

Oprócz tego, w imprezie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta Poznania oraz województwa wielkopolskiego, którzy życzyli uczestnikom festiwalu dobrze spędzonego tygodnia i owocnej współpracy.

Zobacz program i weź udział w wydarzenia festiwalowych: https://festiwal.amu.edu.pl/programy/programy-organizatorow/

fot. Martyna Płaczek, Przemysław Stanula

Przemysław Stanula