Jak uczyć polskiego? - pomoc dla Ukrainy

Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM organizuje nieodpłatne warsztaty dla osób, które zamierzają uczyć polskiego migrantów z Ukrainy, a nie mają doświadczenia w tego typu działaniach. Zajęcia odbywać się będą na platformie Teams. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

- Za chwilę do polskich szkół zaczną uczęszczać dzieci z doświadczeniem migracyjnym, które trafią pod opiekę nauczycieli pełnych troski i dobrej woli, nie zawsze jednak wyposażonych w kompetencje potrzebne w pracy z uczniem obcojęzycznym. Trudno w przyspieszonym tempie zdobyć umiejętności potrzebne w takiej pracy i pozyskać odpowiednie narzędzia - wyjaśniają wykładowcy ze Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM. - Zapraszamy na nieodpłatne szkolenia i warsztaty dla osób, które mają niewielkie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego, a w najbliższym czasie podejmą pracę z cudzoziemcami. Podpowiemy od czego zacząć, gdzie szukać materiałów, na co zwrócić szczególną uwagę - zapewniają akademicy.

Więcej informacji na stronie SJiKP: http://schoolpl.amu.edu.pl/jezyk-polski-dla-migrantow-z-ukrainy/ oraz w załączniku.

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
jak-uczyc-polskiego-ulotka.pdf 7.03.2022 Agnieszka Książkiewicz