Data publikacji w serwisie:

Jestem z Państwem – zapewnia społeczność uniwersytecką rektor UAM

­ – Przez dwanaście lat, w trakcie, których odpowiadam (…) za pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu, nie byliśmy w tak niepokojącej sytuacji, jaką mamy w tych dniach. Chciałbym jednak zapewnić wszystkich, których docierające z wielu stron wiadomości niepokoją czy wręcz przerażają, że jestem z Państwem i stale myślę, jak wszystkim członkom Społeczności Akademickiej zapewnić bezpieczeństwo – napisał w liście do pracowników i studentów rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki.

Rektor wyraził nadzieję, że podjęte środki, a więc zawieszenie zajęć dydaktycznych i odwołanie konferencji naukowych oraz zawieszenie akademickich kontaktów międzynarodowych wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.    – Wiele jednak zależy od nas samych – od rzetelnego przestrzegania zaleceń służb medycznych dotyczących higieny osobistej, oraz ograniczenia kontaktów z innymi osobami – zaznacza. Podkreśla też, jak ważne jest nie lekceważenie niepokojących objawów i zachęca do korzystania z zalecanych form pomocy sanitarno-epidemiologicznej. – Obecne zagrożenie, którego tak jak i Państwo się obawiam, nie powinno jednak skłaniać nas do działań pochopnych, szerzenia paniki. Wręcz przeciwnie – myślmy o ludziach chorych, jako o tych, którzy potrzebują wsparcia, a może i pomocy – dodaje rektor prof. Andrzeje Lesicki.

Rektor informuje, że zawieszenie zajęć dydaktycznych, a także innych spotkań w większych zespołach ludzkich nie oznacza zawieszenia działalności Uniwersytetu. – Zachęcam nauczycieli akademickich do zdalnego kontaktu ze studentami, a także – wobec możliwej konieczności przedłużenia okresu zawieszenia zajęć – do natychmiastowego rozpoczęcia przygotowań do nauczania zdalnego za pomocą platform e-learningowych – czytamy w liście.  Zapewnia też, że uczelnia będzie starała się pomóc wszystkim potrzebującym, stwarzając dogodne warunki świadczenia pracy w związku z zamknięciem żłobków, przedszkoli i szkół.

– Myślmy jednak optymistycznie. Epidemia, choć może jeszcze w najbliższych dniach będzie przybierać na sile, w końcu wygaśnie. Zróbmy więc wszystko, by ten trudny okres przejść z nadzieją na szybki powrót do normalności - kończy swój list rektor UAM prof. Andrzej Lesicki.

Pełen tekst listu https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/komunikat-rektora-ws.-koronawirusa

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497