Jubileuszowa PEKA już w sprzedaży!

W środę, 24 kwietnia, do sprzedaży trafiły nowe okolicznościowe karty PEKA na okaziciela, w tym ta upamiętniająca 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego.

Limitowaną kolekcję stworzyli uczestnicy konkursu zorganizowanego przez Miasto Poznań-Zarząd Transportu Miejskiego. Na kartach PEKA na okaziciela znalazły się prace najwyżej ocenione przez komisję. Wzór karty związanej z jubileuszem UP stworzył Jacek Kaliński.

Do sprzedaży trafiło 15 tys. kart, po 5 tys. z każdego wzoru. Oprócz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego upamiętniono na nich 40 rocznicę umowy o partnerstwie Poznań-Hanower, a także 50 rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy (Trzcińskiego).

Warto dodać, że wśród nietypowych sposobów upamiętnienia jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, oprócz karty PEKA są także okolicznościowe monety: złota 200-złotowa i srebrna 10-złotowa. Uniwersytet Poznański jest także tematem trzech powieści kryminalnych napisanych z okazji jubileuszu przez Joannę Jodełkę, Ryszarda Ćwirleja oraz Piotra Bojarskiego.

Fot. Materiały ZTM

Agnieszka Książkiewicz