Data publikacji w serwisie:

Kandydaci już wiedzą

O północy z 18 na 19 lipca kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie poznali wyniki rekrutacji. Po zalogowaniu do Systemu Internetowej Rekrutacji dowiedzieli się, czy udało im się dostać na wymarzony kierunek.

Ogólna liczba zgłoszeń z przypisaną opłatą w systemie wynosi w tym roku ponad 25 tysięcy. Na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich przygotowano 7719 miejsc.  Do 23 lipca przyszli studenci drogą elektroniczną powinni złożyć skany wymaganych dokumentów. Najprawdopodobniej w połowie przyszłego tygodnia okaże się też, na których kierunkach pozostały jeszcze wolne miejsca. Tam rekrutacji potrwa do końca września, będzie to też szansa dla osób zdających maturę w terminie poprawkowym.

Warto przypomnieć, że podczas tegorocznej rekrutacji największym zainteresowaniem pod względem liczby kandydatów cieszyły się: psychologia (ponad 2 tysiące), prawo (ponad 1,5 tysiąca) i filologia angielska (ponad 1,3 tysiąca). Natomiast pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce były to: filologia koreańska (ponad 20 os/msc), psychologia (ponad 17,31 os/msc) oraz zarządzanie i prawo w biznesie (ponad 14 os/msc).

W tym roku na UAM pojawiły się w ofercie zupełnie nowe kierunki: groznawstwo; language and communication in healthcare; language, mind, technology; nowe media w komunikacji oraz produkcja audiowizualna.

Na Facebooku UAM działa grupa Rekrutacja na UAM 2021, gdzie kandydaci mogą zadawać pytania: https://www.facebook.com/groups/1183003098796449/

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048