Data publikacji w serwisie:

Koło Naukowe Przyrodników ma już 100 lat

Cały wiek liczy już sobie Koło Naukowe Przyrodników działające na Wydziale Biologii UAM. Z tej okazji studenci organizują okolicznościową konferencję, a także posadzą dąb. Jak podkreślają członkowie Koła, jednym z powodów dobrej współpracy i relacji między studentami a naukowcami jest fakt, że obecni profesorowie i doktorzy Wydziału kiedyś też należeli do KNP.

Koło Naukowe Przyrodników jest jednym z najstarszych kół naukowych w Polsce. Zostało założone 2 lutego 1921 roku na Uniwersytecie Poznańskim przez studentów i naukowców pragnących współpracować na polu naukowym i społecznym. KNP jest organizacją, która realizuje 3 główne cele: badania naukowe, popularyzację nauki i integrację środowiska akademickiego.

W piątek, 19 listopada, rozpocznie się trzydniowa konferencja organizowana z okazji 100-lecia Koła: “International Conference of the Centenary of Natural Sciences Club of Adam Mickiewicz University”. Start części oficjalnej oraz historycznej zaplanowano na godz. 9:00 w Auli im. Józefa Paczoskiego Wydziału Biologii UAM (będzie transmitowana na żywo).

Organizatorzy zaplanowali odsłonięcie tablicy pamiątkowej autorstwa Romana Kosmali oraz symboliczne posadzenie dębu - drzewa podarowanego przez Instytut Dendrologii PAN w Kórniku, wyhodowanego przez prof. Pawła Chmielarza.

Konferencja jest objęta patronatem honorowym: Prezydenta Miasta Poznania, JM Rektor UAM, Dziekan Wydziału Biologii.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronach:

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

4048