Data publikacji w serwisie:

Kolorowo jak zawsze, choć tym razem online

W środę, 10 czerwca ten nietypowy rok akademicki zakończy Kolorowy Uniwersytet – inicjatywa UAM skierowana do najmłodszych. I chociaż dzieci tym razem nie spotkają się w uniwersyteckiej Auli, to i tak czeka je wiele atrakcji, wszystkie w formie online.

Laboratorium Wyobraźni PPNT, partner KU, przygotował specjalne zajęcia dla tegorocznych absolwentów pn. “Wirtualna wycieczka przyrodnicza, czyli wyprawa wzdłuż brzegów Warty". Kilka słów online skieruje do najmłodszych rektor KU, prof. Beata Mikołajczyk. Warto podkreślić, że dyplomy ukończenia KU i tak dotrą do każdego tegorocznego studenta.

Kolorowy Uniwersytet to atrakcyjna w formie i tematyce propozycja przygody edukacyjnej skierowana do dzieci w wieku 8-12 lat, uczniów szkół podstawowych z Poznania i całego województwa wielkopolskiego. Tematy wykładów obejmują najważniejsze, z perspektywy potrzeb współczesnego świata, dziedziny nauki: przyrodnicze, ścisłe oraz humanistyczne. Jednym z głównych założeń projektu jest fakt, że na Kolorowym Uniwersytecie spotkają się ze sobą ludzie z pasją, którzy wzajemnie się od siebie uczą. Uczeni przekażą dzieciom swoją wiedzę, a dzieci swój zapał i pozytywną energię.

Dodatkowe informacje na temat działalności Kolorowego Uniwersytetu znajdują się na stronie: http://kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl/ oraz https://www.facebook.com/KolorowyUAM/

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497