Koncert Majowy pt. „Allegro ma non troppo. Wisława Szymborska i muzyka” - fotorelacja

7 maja, w Auli Uniwersyteckiej odbył się tradycyjny Koncert Majowy, podczas którego UAM świętuje rocznicę założenia Uniwersytetu.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 m.in. rokiem Wisławy Szymborskiej. Była to więc nadzwyczajna okazja, żeby podczas koncertu ze sceny wybrzmiały utwory naszej noblistki, a także doktor honorowej UAM, opatrzone muzyką stworzoną specjalnie na tę okoliczność – podczas wydarzenia swoją prapremierę miały wykonania wokalno-instrumentalne kilku wierszy.

Specjalnym gościem wieczoru był prof. Michał Rusinek, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej, który zaprosił publiczność do świata wykreowanego słowami wielkiej poetki.

Wystąpili:
Michał Rusinek – prowadzenie koncertu