Krystyna Miłobędzka laureatką Nagrody im. Adama Mickiewicza

Poznańska Nagroda Literacka składa się z dwóch wyróżnień: Nagrody im. Adama Mickiewicza oraz Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka. W piątek 9 października Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska przedstawili laureatkę i nominowanych. Nagrodę im. Adama Mickiewicza otrzyma Krystyna Miłobędzka – poetka, autorka sztuk teatralnych dla dzieci, dramaturżka. Nominowane do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka to: Monika Glosowitz – badaczka literatury i krytyczka literacka za książkę „Maszynerie afektywne. Literackie strategie emancypacji w najnowszej polskiej poezji kobiet” (Wydawnictwo Instytutu Badań Literackich PAN, 2019); Agnieszka Pajączkowska – kulturoznawczyni, twórczyni projektów fotograficznych, kulturalnych i edukacyjnych, animatorka kultury za książkę „Wędrowny Zakład Fotograficzny” (Wydawnictwo Czarne, 2019) oraz Joanna Żabnicka – poetka za książkę „Koniec lata” (WBPiCAK, 2019).

Decyzja Kapituły Poznańskiej Nagrody Literackiej ogłoszona została na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureatkę Nagrody - Stypendium im. Stanisława Barańczaka poznamy 20 listopada, podczas uroczystej gali o godz. 19:00 w Centrum Kultury Zamek. Wtedy też wręczona zostanie Nagroda im. Adama Mickiewicza Krystynie Miłobędzkiej

Dodatkowe materiały, zdjęcia laureatów, książek, uzasadnienie przewodniczącego Kapituły (prof. Piotra Śliwińskiego)  znajdują się w załączniku.

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
PNL_2020_material_prasowy.pdf 9.10.2020 Agnieszka Książkiewicz