LG Energy Solution dla studentów filologii koreańskiej

Wsparcie studiów koreańskich na UAM było jednym z tematów spotkania  delegacji firmy LG Energy Solution, z prorektorem UAM, prof. Rafałem Witkowskim. Podczas spotkania umówiono plany współpracy w nadchodzących miesiącach, koncern LG Energy Solution zadeklarował przyjęcie studentów filologii koreańskiej na praktyki.

- Tego rodzaju współpracę traktować można jako wzorcową, przynoszącą wymierne korzyści obu stronom i pogłębiającą przyjazne relacje między Koreą i Polską – mówił prorektor Witkowski. Warto podkreślić, że według tegorocznej edycji badań Ekonomicznych Losów Absolwentów studenci, którzy ukończyli filologię koreańską w UAM, należą do najlepiej zarabiających wśród humanistów. Filologia koreańska podczas tegorocznej rekrutacji na UAM znalazła się na pierwszym miejscu pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce (20,96 os./msc.). Delegacja LG Energy Solution, której przewodniczyła wiceprezes Juhyun Nam, spotkała się także z władzami Wydziału Neofilologii.

fot. P. Stanula