„Liczymy ankiety!” po raz siódmy

Już po raz 7. odbyła się akcja "Liczymy ankiety!". Studentki i studenci studiów stacjonarnych ze wszystkich wydziałów i filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, rywalizowali ze sobą o najwyższą liczbę wypełnionych ankiet w ramach badania jakości kształcenia w roku 2022/2023. Zwycięzcy otrzymali po 3000 zł do wydania na cel, o którym zdecyduje społeczność filii/wydziału.

- Bardzo się cieszę z wysokiej frekwencji w badaniu ankietowym, bo najlepsi mieli ponad czterdzieści procent. To są pieniądze przeznaczone dla samorządów, społeczności studenckich na poszczególnych Wydziałach. Od samych studentów zależy, co będą chcieli z tymi pieniędzmi zrobić. Może to być dofinansowanie jakiejś działalności czy budowanie strefy komfortu na Wydziale – najważniejsze, aby służyło wszystkim studentom, żeby jak najwięcej osób mogło z tego korzystać – mówiła podczas spotkania z laureatami, prorektorka ds. studenckich, prof. Joanna Wójcik.

Ze względu na wielkość jednostek organizacyjnych, rywalizujących podzielono na cztery grupy. W tym roku wyjątkowo w grupie laureatów znalazły się również dwa wydziały o wysokiej frekwencji, które zajęły II miejsce w konkursie.

Laureaci w podziale na grupy i frekwencja:

I grupa:

I miejsce: Nadnotecki Instytut UAM w Pile - 43,333%