Miasto Poznań po raz pierwszy w rankingu QS Best Student Cities 2023

Opublikowano wyniki rankingu QS Best Student Cities 2023 prezentującego zestawienie najatrakcyjniejszych miast dla studentów zagranicznych. W tegorocznym zestawieniu po raz pierwszy uwzględniono miasto Poznań.

Pierwsze trzy miejsca zajęły Londyn, Tokio i Seul. Poznań został sklasyfikowany na 142 miejscu, zajmując 4 miejsce w kraju po Warszawie (60 miejsce), Krakowie (93) i Wrocławiu (127). Piątym i ostatnim uwzględnionym w tym zestawieniu polskim miastem jest Gdańsk (151-160).

Aby mieć szanse na uwzględnienie w rankingu, miasto musi liczyć ponad 250 000 mieszkańców, a w jego granicach muszą być zlokalizowane przynajmniej dwie uczelnie sklasyfikowane w najnowszym rankingu QS World University Rankings.

Ranking QS Best Student Cities zbudowany został w oparciu o różnorodne wskaźniki pogrupowane w sześć kategorii: Rankingi uniwersyteckie (University Rankings), Różnorodność studentów (Student Mix), Atrakcyjność (Desirability), Aktywność pracodawców (Employer Activity), Przystępność cenowa (Affordability) oraz Perspektywa studentów (Student View).

Szczegółowe zestawienie znajduje się tutaj.

Agnieszka Książkiewicz