Data publikacji w serwisie:

Muzyka z misji

Wydział Teologiczny UAM zaprasza 22 października o godz. 19:00 do Katedry Poznańskiej na jesienny koncert muzyki baroku z misji jezuickich w Boliwii. Zaprezentowane zostaną utwory zrekonstruowane przez ks. prof. Piotra Nawrota, które pochodzą z jedynej na świecie zachowanej kolekcji muzyki dawnej z Nowego Świata a dokładnie z Archiwum Muzycznego społeczności Chiquios w Boliwii.

Publiczność usłyszy muzykę kompozytora Domenica Zipoliego, zachowaną i ciągle żywą wśród Indian Chiquitos i Moxos. Należy podkreślić, że misje Indian Chiquitos i Moxos, skąd pochodzi większość dzieł muzycznych składających się na program koncertu, to jedyne miejsce, gdzie muzyka barokowa nigdy nie wyszła z użycia, mimo pojawienia się nowych stylów muzycznych. Przetrwała nienaruszona od połowy XVIII wieku aż do dzisiaj.

W koncercie organizowanym wraz z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, wystąpią: Jacek Pupka (organy) oraz zespół Nova Capella Polska – Neue Pohlnische Capelle (zespół tworzą pracownicy Akademii Muzycznej).

Wstęp na koncert jest wolny.

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048