Data publikacji w serwisie:

Na Morasku o kobietach w sporcie

“Babskie Granie UAM” to hasło konferencji naukowej poświęconej tematyce obecności kobiet w sporcie, która trwa (środa 30 marca) na Morasku.

Otwierając konferencję rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska pogratulowała organizatorom i podkreśliła, że to bardzo ważne, że temu wydarzeniu sportowemu towarzyszy także refleksja nad problemami w kobiecym sporcie, o których informowały media. - Czasem za sukcesami sportowymi stoją niesportowe zachowania wobec kobiet. Jak temu zapobiegać, jak sobie z tym radzić, jak wypracować dobre praktyki, to też bardzo ważna rzecz - mówiła rektorka.

Podczas całodziennej konferencji poruszone zostaną takie tematy jak: polityka antydyskryminacyjna w UAM, wizerunek kobiet w sporcie, sport zawodowy a macierzyństwo, kontrakty w kobiecej piłce nożnej. Uczestnicy konferencji rozmawiać będą także o kobiecym sporcie amatorskim i profesjonalnym oraz o kobietach w sportach walki.

Konferencji naukowej poświęconej tematyce obecności kobiet w sporcie towarzyszy turniej futsalu kobiet, który rozpocznie się o 14.00. Warto nadmienić, że kobieca sekcja futsalu AZS UAM Poznań istnieje od blisko dwudziestu lat i regularnie dopisuje do swojego dorobku kolejne sukcesy. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej. Organizatorami są: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM.

Fot. Przemysław Stanula

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048