Nagrody za najlepsze prace doktorskie i magisterskie przyznane po raz 15!

Miasto Poznań po raz 15. przyznało nagrody i wyróżnienia za najlepsze prace magisterskie i doktorskie, obronione na poznańskich uczelniach oraz w instytucjach naukowych. Młodzi naukowcy otrzymali pamiątkowe albumy oraz nagrody pieniężne. Wśród laureatów znalazł się dr Jakub Szyling z Wydziału Chemii UAM.

Główny cel konkursu to promocja osiągnięć naukowych poznańskich studentów oraz włączenie ich w działania na rzecz rozwoju miasta. Kapituła konkursu - w skład której wchodzą urzędnicy, miejscy radni i profesorowie poznańskich uczelni wyższych - wzięła pod uwagę utylitarność prac. Ważne było też, czy poruszono w nich problematykę związaną ze stolicą Wielkopolski oraz czy opisane rozwiązania, można zrealizować w Poznaniu.

- Dziękuję, że wybrali Państwo właśnie taki temat prac. Trud włożony w ich przygotowanie, może przyczynić się do tego, że Poznań będzie jeszcze lepszym i piękniejszym miastem - mówił do wyróżnionych i nagrodzonych prezydent Jacek Jaśkowiak. - Tegoroczna, 15. edycja konkursu splata się z 100. jubileuszem powstania Uniwersytetu Poznańskiego. To bardzo ważna data w historii Poznania. Praca jaką środowisko akademickie wykonuje na rzecz miasta przyczynia się do jego rozwoju. Mam nadzieję, że niezależnie od sytuacji politycznej, uniwersytety pozostaną niezależne i samorządne - powiedział prezydent Poznania.

Kapituła Nagrody, w kategorii prac doktorskich przyznała 3 równorzędne nagrody w wysokości 8.000,00 zł oraz 5 honorowych wyróżnień. W kategorii prac magisterskich wręczono 3 równorzędne nagrody w wysokości 4.000,00 zł oraz 6 honorowych wyróżnień.

Łącznie we wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską" i "Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską" nagrodzono i wyróżniono 196 prac.

Pełna lista laureatów i wyróżnionych: http://www.poznan.pl/mim/studia/laureaci-konkursu-edycja-2018-2019,p,181,182,46563.html

Przemysław Stanula