Nauczycielskie zaciekawienie

Dyrektorki i dyrektorzy szkół oraz nauczycielki i nauczyciele spotkali się w Collegium Minus UAM na drugiej konferencji z cyklu „Uniwersytecka Synergia Edukacyjna. Spotkania”.

W ramach spotkania odbył się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli instytucji wojewódzkich i miejskich, szkół oraz UAM.

Jak mówi prof. Krzysztof Skibski, spotkanie było potrzebne z dwóch powodów: - Po pierwsze, żeby pokazać, że wypracowuje się przestrzeń rozmów o współpracy edukacyjnej, która jest inspirowana przez Uniwersytet. Odwiedzają nas reprezentanci i reprezentantki tych samych instytucji, które są odpowiedzialne za prowadzenie oświaty w Poznaniu, Wielkopolsce i ponieważ przyjmują nasze zaproszenie, to widzimy, że oni także doceniają wartość tej przestrzeni - podkreśla naukowiec. Drugim z powodów, jak dodaje prof. Krzysztof Skibski, była możliwość zobaczenia, jak zostały zrealizowane projekty nagrodzone i wyróżnione w konkursie Odkrycia z UAM.

-  Wkrótce zaproponujemy, sygnowaną przez wszystkie instytucje biorące udział w tym spotkaniu, formę wsparcia nauczycieli. To będzie taki moduł warsztatowo-wykładowy, który współorganizować będziemy jako Uniwersytet z Kuratorium, Urzędem Miasta, z ODN, ze Społecznym Towarzystwem Oświatowym. Spotkamy się trzeci raz, choćby po to, żeby pokazać, jak świetnie udało się to zrobić - zapowiada prof. Krzysztof Skibski.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Fot. Martyna Płaczek

Agnieszka Książkiewicz