Data publikacji w serwisie:

Naukowcy z UAM uhonorowani z okazji Dnia Nauki Polskiej

Prof. Jacek Radwan z Wydziału Biologii, prof. Bronisław Marciniak z Wydziału Chemii oraz prof. Tomasz Schramm z Wydziału Historii to naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uhonorowani z okazji Dnia Nauki Polskiej. Uroczysta gala odbyła się 19 lutego 2020 roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznane zostały w 5 kategoriach: za całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej oraz znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej, a także znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej.

Prof. Jacek Radwan doceniony został za działalność naukową, a prof. Bronisław Marciniak i prof. Tomasz Schramm za działalność organizacyjną.

Aplikacje o przyznanie nagród, obejmujące dwa lata działalności naukowców, oceniał zespół reprezentujący środowisko szkolnictwa wyższego i nauki oraz stosowne dziedziny i dyscypliny nauki bądź sztuki.

Lista wszystkich nagrodzonych znajduje się w załączniku.

Fot. Adrian Wykrota, Jagoda Haloszka, Łukasz Woźny

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Lista-laureatow-nagrod-ministra.pdf 20.02.2020 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF Lista-laureatow-nagrod-ministra.pdf(609.9 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048