„Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba!” – hrabia maskotką WFPiK!

- Postać hrabiego Aleksandra Fredry, łączy się z naszym działaniem, które umownie sobie nazywam „kulturą uśmiechu”. Chcemy, aby w przestrzeni, w której żyjemy, było więcej przyjaznych sygnałów – mówił podczas prezentacji nowej maskotki Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, dziekan prof. Tomasz Mizerkiewicz. Nową „twarzą” Wydziału został autor m.in. „Zemsty”, Aleksander Fredro (WFPiK umiejscowiony jest przy ul. Fredry 10).

Dziekan zapowiedział, że każdy będzie mógł posiadać „miniaturowego hrabiego”, który będzie dostępny jako brelok do kluczy. Nowa maskotka otrzymała także poważne zadanie – będzie ambasadorem Wydziału podczas wszelkich podróży pracowników jednostki – „ma obowiązek” pozować do zdjęć w kraju, jak i zagranicą.
Maskotkę wykonała Spółdzielnia Socjalna FURIA (jest to spółdzielnia zatrudniająca osoby ze spektrum autyzmu). Autorem projektu jest Jerzy Janiak.