Obchodzimy Światowy Dzień Porażenia Mózgowego

6 października to data niezwykle ważna. W ponad 60 krajach tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Porażenia Mózgowego. W tym roku także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu solidaryzuje się z inicjatywą poświęconą ludziom żyjącym z konsekwencjami tego uszkodzenia oraz ich rodzinom.

Symbolem Światowego Dnia Porażenia Mózgowego jest kolor zielony. 6 października zdominuje on przestrzeń publiczną. Także na stronie internetowej uczelni będzie dominował ten kolor. Przez jeden dzień - 6 października - na stronie głównej serwisu pojawią się akcenty w kolorze zieleni.

Także naukowcy pracujący na UAM zajmują się badaniami związanymi z porażeniem mózgowym. Są oni autorami publikacji i książek związanych z tym tematem.

Niektóre z publikacji to:

Warto także podkreślić, że UAM realizuje strategię uniwersytetu otwartego dla wszystkich.

Zachęcamy również do obejrzenia kampanii społecznej, w której uczestniczyła pani Emiia Przyczyna, studentka UAM  - obejrzyj kampanię. “KAMPANIA SPOŁECZNA PUK, PUK - PYTAJ, USŁYSZ, KORZYSTAJ!” ma na celu łamanie stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnością.