Data publikacji w serwisie:

Okno na świat dla niewidomych dzieci – słuchowisko 360°

Słuchowiska radiowe stają się oknem na świat dla osób niewidomych i niedowidzących. 8 marca o 16.00 podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niewidomych w Owińskach posłuchają dwóch słuchowisk ambisonicznych. To materiały z dźwiękiem 360°, dzięki któremu słuchacze stają się niemal uczestnikami wydarzeń, o których opowiada słuchowisko. Młodzi słuchacze posłuchają słuchowiska „Współczesny Kopciuszek” oraz „Żaba nie Śmieszka”.

Historia Kopciuszka z Poznania została stworzona przez studentów z Radia Meteor i wykładowców z WNPiD UAM: dr hab. Dominikę Narożną oraz dra Piotra Lissewskiego. Baśniowa opowieść o wielkomiejskiej współczesności prezentowana była m.in. w Polskim Radiu oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Słuchowisko zostało przekształcone na wersję ambisoniczną, a także zmodyfikowano jego scenariusz, bo Kopciuszek w nowych szatach musi odnaleźć się nie tylko w relacjach ze złą macochą i siostrami, ale także w czasach pandemii. Słuchowisko wyreżyserowała Gabriela Jelonek.

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe pomogło w realizacji słuchowisk, których już niedługo będą mogli doświadczyć podopieczni Ośrodka Szkolni-Wychowczego w Owińskach.

Więcej informacji w załączniku.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Sluchowiska-dla-niewidomych-informacja-prasowa-.pdf 4.03.2022 Przemysław Stanula
PDF
Pobierz PDF Sluchowiska-dla-niewidomych-informacja-prasowa-.pdf(353.8 KB)

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497