Opublikowano wyniki rankingu GreenMetric 2021

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się na 250 miejscu w „zielonym” zestawieniu UI World University Rankings 2021. To drugie miejsce wśród polskich szkół wyższych. W zestawieniu odnotowano w sumie 956 uczelni z całego świata.

Ranking ocenia działania związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną klimatu, w tym stopień zazielenienia uczelni, zużycie energii elektrycznej, a także wykorzystanie transportu, zużycie wody czy gospodarowanie odpadami. W tym roku zbadano także działania podejmowane przez uczelnie w dobie pandemii COVID-19.

UAM uzyskał w sumie 6950 punktów (o 325 więcej niż w roku poprzednim). Pierwsze miejsce w kraju zajęła Politechnika Gdańska, plasując się na 135 pozycji zestawienia. Na podium rankingu znalazły się uniwersytety z Holandii i Anglii.

Dodatkowe informacje dostępne są pod linkiem: https://greenmetric.ui.ac.id/rankings/overall-rankings-2021

Agnieszka Książkiewicz