Data publikacji w serwisie:

Pedagodzy z UAM budują lepszy świat

“Przesilenie. Budujmy lepszy świat w sobie i pomiędzy nami” to hasło XI Ogólnopolskiego Zjazdu Pedagogicznego, który rozpocznie się 20 września na UAM. Jego organizatorami są Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Pedagogiczne.

- Proponując takie hasło Zjazdu na początku 2021 r. byliśmy przekonani, że współczesna kultura w jej wymiarach globalnym, państwowym, lokalnym, a także w świecie życia każdej osoby i relacji międzyosobowych znalazła się w punkcie zwrotnym - mówi prof. Agnieszka Cybal-Michalska, dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, Przewodnicząca Zjazdu. Wraz z drugim Przewodniczącym spotkania, kierującym PTP prof. Piotrem Kostyło, wskazują m.in. na napięcia w UE czy pandemię COVID-19, a także na wojnę w Ukrainie. - Podkreślając znacznie dramatycznych procesów kulturowych, a zwłaszcza toczącej się wojny, nie tracimy z pola widzenia licznych problemów edukacyjnych, którymi jako pedagodzy tradycyjnie zajmujemy się naukowo - podkreślają prof. Cybal-Michalska i prof. Kostyło.

Spotkanie zostało podzielone na dziesięć sekcji, które będą dotyczyć takich zagadnień, jak np. polityka edukacyjna, człowiek i społeczeństwo w obliczu wyzwań przesilenia czy pedagogika wobec negatywnych zjawisk społecznych. Zaplanowano także panel dyskusyjny “Edukacja w czasie wojny”.

Wśród uczestników Zjazdu znajdą się goście z Ukrainy. W Poznaniu osobiście pojawią się: Państwowy Sekretarz Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy prof. dr hab. Serhii Zakharin, oraz Prezydent Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy prof. dr hab. Wasyl Kremień.

Uroczyste otwarcie XI Ogólnopolskiego Zjazdu Pedagogicznego odbędzie się we wtorek, 20 września, o godz. 13:30 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Wieniawskiego 1). W kolejnych dniach obrady przeniosą się do budynku Collegium Iuridicum Novum (al. Niepodległości 53).

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://zjazdpedagogiczny2022.pl/

W załączeniu znajduje się szczegółowy program wydarzenia.

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Przewodnik-XI-Ogolnopolski-Zjazd-Pedagogiczny-w-Poznaniu.pdf 14.09.2022 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF Przewodnik-XI-Ogolnopolski-Zjazd-Pedagogiczny-w-Poznaniu.pdf(6.0 MB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048