Data publikacji w serwisie:

Praca naukowca z UAM w Royal Society Open Science

W Royal Society Open Science ukazał się artykuł, którego współautorem jest prof. Grzegorz Króliczak z Wydziału Psychologii i Kognitywistki UAM. Publikację pod tytułem: "The behavioral challenge of the COVID-19 pandemic: Indirect Measurements and Personalized Attitude Changing Treatments (IMPACT)", można znaleźć na stronie: https://royalsocietypublishing.org/doi/pdf/10.1098/rsos.201131

Autorzy pracy wskazują, że po wybuchu pandemii COVID-19, rządy państw na całym świecie zmusiły swoich obywateli do przestrzegania higieny i zachowań profilaktycznych w celu uniknięcia zakażenia wirusem. Miało to zmniejszyć reprodukcję wirusa. Badanie, które ukazało się w Royal Society przybliża, w jaki sposób osiągnąć wyższy współczynnik przestrzegania przepisów zdrowotnych bez konieczności wprowadzania takiego przymusu. Badacze proponują w tym celu łączenie różnych elementów: pomiarów niebezpośrednich, spersonalizowane interwencje oraz zabiegi zmieniające nastawienie. Powinny być one stosowane zarówno podczas lockdownu, jak i wznawiania aktywności społeczno-gospodarczej podczas pandemii.

Artykuł znalazł się pośród 4 z 50 prac publikowanych przez Royal Society, które przez najbliższy tydzień będą polecane w prasie brytyjskiej.

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497