Data publikacji w serwisie:

Prof. Anna Grzegorczyk laureatką Nagrody im. św. Edyty Stein

Prof. Anna Grzegorczyk z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa UAM, dyrektorka działającego w ramach Uniwersytetu Centrum Badań im. Edyty Stein, została uhonorowana nagrodą patronki.

Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę Towarzystwa im. Edyty Stein oraz Dyrektora Ośrodka Pamięć i Przyszłość (w 2019 i 2020 roku). Prof. Anna Grzegorczyk otrzymała ją za współtworzenie w Poznaniu Centrum Badań, wieloletnią działalność naukowo-badawczą poświęconą życiu i pismom św. Teresy Benedykty od Krzyża (E.Stein)w Polsce i za granicą oraz popularyzację jej duchowego dziedzictwa, opracowanie i redakcję licznych publikacji, w szczególności "Zeszytów Naukowych Centrum Badań im. Edyty Stein", oraz za pełną zaangażowania pracę uniwersytecką na gruncie nauk humanistycznych, zwłaszcza fenomenologii.

Towarzystwo ustanowiło to wyróżnienie w celu “pogłębiania, zrozumienia i popularyzacji bogatego dziedzictwa duchowego Edyty Stein – świętej Teresy Benedykty od Krzyża, córki narodu żydowskiego, filozofa i karmelitanki ogłoszonej przez Papieża Jana Pawła II Współpatronką Europy”.  “Mając świadomość jak głęboko Jej życie wiąże się z tragicznymi dziejami narodu żydowskiego, polskiego i niemieckiego, Towarzystwo pragnie poprzez przyznawanie Nagrody przyczynić się do urzeczywistnienia wizji zjednoczonej, sprawiedliwej Europy, w której byłyby respektowane wartości chrześcijańskie i godność człowieka” - przekonują jego członkowie.

Tegorocznymi laureatkami zostały także niemiecka filozofka, językoznawczyni i politolog prof. Hanna Barbara Gerl-Falkovitz oraz Renata Zajączkowska z Wrocławia. Uroczystośc odbyła się online 12 października KONFERENCJA NAUKOWA w Domu Edyty Stein 12 października 2020

Z działalnością uniwersyteckiego Centrum Badań im. Edyty Stein można zapoznać się na stronie http://cbes.amu.edu.pl

Fot. Ewa Konarzewska-Michalak

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
Dyplom_09.2020_02.pdf 14.10.2020 Agnieszka Książkiewicz
PDF
Pobierz PDF Dyplom_09.2020_02.pdf(694.6 KB)

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048