Data publikacji w serwisie:

Prof. Hubert Orłowski doktorem honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego

11 kwietnia w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorat honoris causa odebrał prof. Hubert Orłowski, wybitny germanista z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Prof. Maria Kłańska w recenzji dorobku prof. Huberta Orłowskiego pisała: „Wszystkie osiągnięcia naukowe i edytorskie Huberta Orłowskiego mają charakter w najwyższym stopniu oryginalny, często wręcz nowatorski […]. Każda z jego monografii zapoczątkowała żywą dyskusję w zbiorowości naukowej, w wypadku prac niemieckojęzycznych także albo nawet w pierwszym rzędzie zagranicznej […]. Cieszą się nie tylko rozgłosem, ale i wielkim uznaniem krytyki i czytelników.”
Prof. Joanna Jabłkowska: „Profesor Orłowski jest zawsze niekwestionowanym autorytetem na wszelkich spotkaniach naukowych. […] Przywykliśmy traktować go jako „instancję”, do której można się odwołać, człowieka gotowego pomóc i służącego radą, a jednocześnie nie bezkrytycznego. Z Jego zdaniem należy się liczyć a pochwała z Jego ust to znak jakości. Jeśli obecnie występuję w roli recenzentki dorobku profesora Huberta Orłowskiego, to traktuję to jako wyróżnienie”.
W uroczystości uczestniczył prorektor UAM, prof. Tadeusz Wallas.
fot. Alina Metelytsia

Kontakt

Przemysław Stanula

618294497