Przekazanie obrazu zlicytowanego na aukcji WOŚP

Obraz „Barwy Nauki i Sztuki”, namalowany przez rektorów i przedstawicieli poznańskich uczelni i jednostek naukowych, wystawiony na aukcję podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ma nową właścicielkę. Pani Patrycja Rąglewska odebrała obraz z rąk jednego ze współtwórców, prorektora UAM, prof. Tadeusza Wallasa. Praca powstała podczas inauguracji XXIV Festiwalu Nauki i Sztuki.  Obraz został zlicytowany za 1825 zł, które wspomogły tegoroczny finał WOŚP.

- Bardzo się cieszę, że zainteresowała się Pani aukcją i wzięła w niej udział, zasilając konto WOŚP - mówił prorektor, prof. Tadeusz Wallas.

- Staram się wspierać WOŚP od początku, jak tylko mogę, ale nie ukrywam, że jak zobaczyłam na stronie uczelni informację, że jest taki obraz, to pomyślałam sobie, że jestem taką duszą artystyczną, a to niesamowita inicjatywa Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki - mówiła Pani Patrycja, która jest pracowniczką Akademii Wychowania Fizycznego.

Obraz został podpisany przez wszystkich 9 współtwórców dzieła:

1. Rektora prof. Wojciecha Horę (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu)

2. Rektora prof. Dariusza Wielińskiego (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu),

3. Prorektora prof. Piotra Golińskiego (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu),

4. Prorektor prof. Ewę Gołatę (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu),

5. Prorektora prof. Michała Nowickiego (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)

6. Prorektora prof. Tadeusza Wallasa (Przewodniczący Rady Programowej PFNiS)

7. Prorektora prof. Przemysława Wojtaszka (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu),

8. Panią prof. Hannę Bogucką (Polska Akademia Nauk oddział w Poznaniu),

9. Panią dr Joannę Kiersztejn (FUAM – PPNT – Laboratorium Wyobraźni).

fot. Adrian Wykrota